středa 28. ledna 2015

Zimní spánek

Bílo... bílo.... bííííílo.... Ne, nekoukám z okna na zasněžené stráně, dívám se na otevřenou stránku svého blogu. Rozsvícená obrazovka na mě němě, a vlastně spíš vyčítavě, zírá a čeká, co bude. Blikající černá čárka kurzoru mi ukazuje: Tady, tady začni. 

Hledám myšlenky, které bych na plochu přenesla. Probíhám všechna zákoutí svého mozku, připadám si jak pokusná myška v bludišti, ale nikde nic. Prázdno, A hle! Tu! Né, to je blbost, to by nikoho nezajímalo. A co tohle? To je taky o ničem. Ach jo. Jdu dál, někde přeci musí něco být, nějaká blbůstka, něco úsměvného, něco... zapsání hodného... Nic. Nuda. Nuda. Šeď.

Přešla jsem k oknu. Sněží. Bílo z obrazovky na mě teď hledí z chodníku. V kuželu světla se jako před divadelním reflektorem odvíjí divoký a nespoutaný tanec vloček. Víří nahoru a dolů, zmítají se, předhání jedna druhou, vylétnou rychle nad lampu jako by se chtěly vrátit na nebe, aby hnedle zjistily, že to nejde a odevzdaně a vyčerpaně padají na zem.

S čelem na studeném skle přemýšlím, proč mi sníh teď v lednu připadá skoro až nepatřičně. Člověk očekává sníh na vánoce, chce je mít bílé stejně jako je měl Lada, ale nic, ani vločka se na zem nesnesla. Jestli si ten Lada ten sníh o vánocích nevymyslel. Třeba to byl únor a někdo zapomněl vyhodit stromek... Takže sníh teď, koncem ledna, je už takový nějaký nevítaný. Alou pryč někam na hory, někam za město, někam, kde se z tebe nestane hnusná černá břečka.

Celý podzim byl hodně společenský, závod střídal závod, spousty zážitků a následně spousta pozitivních rozjuchaných zápisků a tak mám pocit, že se má maličkost pohroužila do zimního spánku. Koupila jsem si dokonce běžeckou knihu, abych si svůj zimní spánek něčím zpestřila (no děsná je, a opět jsem se utvrdila v tom, že kupovat si knihu o běhání je holý nesmysl. Prakticky stejné, ne-li lepší, je si číst svůj blog a nostalgicky rozjímat nad svých jucháním když jsem třeba uběhla tři kilometry:o). Koupila jsem si dokonce nové boty, abych se měla proč těšit na jaro. Koupila jsem si taky asi tunu červené řepy se záměrem shodit pneu na břiše (sny se musí snít :o)

A jak tak přemýšlím nad svým zimním spánkem, a jak tak přemýšlím, co bylo a co bude, najednou mi hlavou začnou vířit záblesky zapisuhodných zážitků, myšlenek, vzpomínek, blbůstek a postřehů. Je to neuspořádaný rej myšlenek podobný tomu vločkovému a já mám chuť sednou a sepsat to. Ale ne teď. Počkám až si to sedne :o)

7 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

...Tak se brzo uzdrav a brzy napiš co se usadilo, ať se mám jak motivovat.
Já se zatim z toho bíla raduju, páč stopa v Jizerkách nemá chybu!A zase si jednou uvědomuju , jakou mám kliku, že to mám tak blízko.
Krásnej den
Megatraged

Malý medvěd řekl(a)...

Add Lada, někde se k tomu vyjadřovali meteorologové ... závěr byl takový, že za Ladova života bylo Vánoc na blátě srovnatelné množství, jako za nás, a že si to ten Lada opravdu přikrášloval. :) Klasická selektivní paměť. Lepší to prý se sněhem o Vánocích bylo během prvních 30 let 20. století.

tucnak řekl(a)...

Aaaaa Kamacoma, málem bych zapomněla :-)

12HonzaDe řekl(a)...

:) .. JJo..presne tak, kdyz si myslim, ze jsem uvazl na mrtvem "behacim" bode, tak si otevru svuj blog:)..

A ctu si, jak jsem ubehl 10, 20km, jak jsem se vnitrne odhodlaval k prvni 50km Brdske, atd..
A na konci vim, ze jdu dobre.. (stejne jako to vis ty).. urcite ne optimalne, zdaleka ne nejlip.. ale s tou pili, snahou a usilim..

Machy (v trochu jine konstelaci) rika, ze je to sice marny boj.. nemuzeme vyhrat.. Ale bojovat? Bojovat je potreba:)

At se dari! a tesim se na tvoje "usedle" myslenky a poznamky... 12:)

aprilruns řekl(a)...

Nevim, nevim, ale mam pocit, ze jedinej, kdo je tady vycerpanej a odevzdanej, jsem ja (dunky zalky)... v ruce mozoly a hrablo. Ty vlocky naopak vesele poletujou a nekdy mi pripada, ze se i chichotaji :-). Leono, vybehni a uslysis je taky!

Helaovečka řekl(a)...

Leono napiš pokračování tvého rozepsaného příběhu Psaní jen tak, marně vyhlížím jak to dopadne a rok nic.

Anonymní řekl(a)...

https://karlaekonomka.wordpress.com/

Ahoj,koukni ke mně na blog, zjistíš, jak správně vstávat:-)