pátek 4. října 2013

Přepočítávám..

Ráno v den delšího běhu
Tak, copak tu máme dneska? Koukám do počítače na plánek. 1:45, aha, no to je docela dlouho. Když se k tomu přidá rozklusání a abeceda tak to mám na dvě hodiny, pak ještě trochu vyklusat a jsem na 2:10. No bože.... A kde si to odběhnu? Když vyběhnu včas poběžím do lesa, když pozdě, poběžím po sídlišti. A co že jsem tam měla minulý týden? 1:30. No prosím, zase jsem dostala přidáno. A co mám příště? 1:50... No to je děsný, ještě že nevidím ten další týden.

Odpoledne v den delšího běhu
Je docela hnusně, raději vyběhnu dřív abych zase nepotkala kance. Kolik že to běžím? Koukám do papíru. 1:45. Aha, no jo vlastně. S tou omáčkou kolem nejméně 2:10. Počítám dobře? 1:45 + 0:15 + 0:10 = 2:10. Jo, počítám to dobře.

Chvilka před delším během
Mějte se, přiběhnu zhruba za dvě hodiny....

První minuty delšího běhu
No, to je kosa, brrrrr. Měla jsem si vzít dlouhý kalhoty. Ještě že mám límec, alespoň na ten krk mi netáhne. A kudy tedy poběžím? Asi přes golf, tam je klid. A pak? Pak asi nad dálnici. Uvidím, rozmyslím se nahoře. Tak, tady si zaskotačím abecedu. Bože, nevím, proč lidi tak koukají když tancuju polku, co je na tom divnýho? Krok sun krok, hop, kolena nahoru, nakopat si zadek, protáhnout a jdu na to. Kolik že jsem tomu věnovala? 10 minut? Jo, to by šlo. 1:45 + 10 je 1:55, pět minut na vyklusání bohatě stačí, ne? Takže dvě hodiny celkem. To znamená běžet TAM hodinu a ZPĚT hodinu. Jak jednoduché, to ani nemusím pořád přepočítávat...

Po půlhodině běhu
No vida, třicet minut je za mnou. Jo vlastně ale mínus ta rozcvička, takže dvacet minut, takže mám běžet ještě jednatřicetpět, to je nějakých devadesát minut. A když to vydělím dvěma.. Co tady dělá to auto? Jasně, klidně mě přejeď, dědku. Jsem snad vidět, ne?! Jsem celá reflexní! Poběžím nahoru na dálnici. Po cestě si ďobnu blumu. No jasně, ten krpál tam je strašnej, ale když budu koukat pod nohy tak ho neuvidím a vyběhnu ho.

Čtyřicet minut v běhu
Jé, tady je dneska strašně krásně a mě se běží krásně. Není to krása? A už mám za sebou čtyřicet minut, to je paráda. Doběhnu na konec lesa a tam to otočím. A co zkusit tuhle cestu? Ještě jsem to nikdy nezkusila. No jéje, tady je to taky moc krásný. A ta roztomilá lavička... A to listí...

Šedesát minut běhu
Je mi nějaká zima. jestli já neběžím moc pomalu. Přidám no. A jak dlouho že to mám dneska běžet? 1:45 nebo 1:35? Tý jo, nevím. Počkat, myslím, že jednapětatřicet, ne? Přeci dole jsem si to počítala, a mám pocit, že to tak bylo. jasně, určitě 1:35. A kolik že jsem měla tu rozcvičku? Deset minut. Dohromady to máme... 1:45. To je čtyřicet pět tam a čtyřicet pět zpět. Ale blbost. To je šedesát + čtyřicet pět, čili stopět děleno dvěma je.. Blbý číslo, zarovnám to na sto, no jasně takže pade tam a pade zpět. Zpět vlastně už běžím tak už jen... Hele, tamhle někdo běží. Ahoj. Nic. Klidně si nezdrav, nevadí. Zpět kolem kance? Nebo tudy? Kolem kance, zaběhnu pak ještě k rybníku. 

Sedmdesát minut běhu
Už mám docela dost. Ale ne, nemám dost, běží se mi dobře. Tepy jsou v pohodě, dýchá se dobře. Trochu cítím chlad, ale dá se to přežít. Určitě líp jak vedro. Pod kopcem se rozhodnu, kudy doběhnu domů, jestli kolem golfu, nebo kolem rybníku. Pan kanec není doma, přístřešek je prázdnej. Ještě že tak. Ani nevím, kolik mám ještě běžet. Kdyby nepočítala tu rozcvičku tak běžím už sedmdesát minut, žádné odečítání, čili mi chybí už jen .. To máme - hodina je šedesát minut a mám běžet jednu a půl, čili 95 minut a mínus sedmdesát je dvacet. Cože? Už jen dvacet minut? To jsem dost daleko od domova, to kašlu na rybník a hurá domů.

Osmdesát minut běhu
Domov na dohled, trochu to zkrátím, jedna třicet nebo jedna dvacet šest je skoro stejný, ne? Mínus čtyři minuty to není taková pohroma.

Večer po delším běhu
Úplně hotová, unavená, protažená, vysprchovaná a zabalená do županu si sedám k počítači, otvírám plán a tam ... 1:45!!!! Plus rozcvička plus výklus je stotřicet minut. Já mám osmdesátšest. Jak je možný, že jsem to takhle spletla? Však jsem si to pořád počítala! Koukala jsem na to asi desetkrát! No ten (trenér) si bude myslet, že jsem úplně blbá. Musím si to nějak obhájit a vysvětlit. Třeba že jsem se nerozklusala. To je prvních deset minut. K vyklusání napíšu, že jsem neměla čas. Nebo bych mohla napsat, že mě začalo něco bolet... Jasně, to musí pochopit. Ale no tak, nejsem malá, nebudu lhát napíšu pravdu:

Pepo, já se spletla!


P.S. Pokud někdo z výše napsaného usoudil, že se pletu proto, že mě to vlastně nebaví a schválně si to zkracuju, tak to se tedy přepočítal ;o))

18 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Ovšem "Pepo já se spletla !" nemá chybu :-) Jako když slyším Šafránkovou ...
Marcela

tucnak řekl(a)...

hahaha, co mi to jen přípomíná :o)

Unknown řekl(a)...

Marcela: no přesně, Libuška mi do toho přesně zapadla :o))

Tučňák: naříkej mi, že to máš stejně?! Uff, to mi tedy spadl kámen ze srdce :oD

zuzu řekl(a)...

Přesně... Jo, jo, mám to stejný. Obzvlášť, když běhám kolečka... mám pět, jdu do šestýho... mám šest nebo pět? neběžím už sedmý? Nebo to už bylo sedm?... nakonec vůbec nevím, kolik čeho je :-)A Libušku Šafránkovou taky úplně slyším... Zuzka

Unknown řekl(a)...

Zuzko, na ovály jsem mívala celkem ucházející metodu: http://behajicipulec.blogspot.cz/2013/06/mama-ma-mimi-eda-ma-brachu.html
To zkus, fakt funguje ;o))

Iva řekl(a)...

..a co na to říká tvoje mimi, Edův brácha?? není mu líto, že ignoruješ jeho úžasné schopnosti? :o))

Unknown řekl(a)...

Ivo? Nechceš mi tím naznačit, že si mám nastudovat manuál, že ne?! :oD

Martina řekl(a)...

Scenka je dokonala :D A Tvoje pocitani taky :) Ja si zase minuly tyden nadsene koupila 30 tech vybornych jogurtu ve sklenicce v akci do 12.10. a vcera mi doslo, ze to neni za mesic...

Iva řekl(a)...

My nesmíme ani naznačovat..není tohle výzva pro Advida k natočení výukového videa nejen pro lamy, ale i pro pulce? :)

Advid řekl(a)...

Návod pro pulce:

1. Na samolepku napíšeme, jak dlouho máme běžet.

2. Samolepku nalepíme na řemínek Garmina.

3. Pravidelně kontrolujeme.

:)

AprilRuns řekl(a)...

Nastesti bude spousta prilezitosti chybicku napravit: uz pristi tyden mas predepsano hodinu padesat, to je 110 minut, cili 55 tam...

Unknown řekl(a)...

Sum: já tyhle jogurty jím i měsíc po, takže to určitě nevyhodíš, neboj.

Iva: já ho umím akorát zapnout a vypnout. A přepínat :o)

Unknown řekl(a)...

Advid: raději napiš o Plzni ať můžeme veřejně gratulovat :o))
Jinak - já si to píšu občas na ruku, ne že by mi to k něčemu bylo, ale ten pocit... :o)

April: ty jsi taky vtipná :oDDDD

12HonzaDe řekl(a)...

Delas mi jenom radost! Spravne zasady..Radeji delsi nez kratsi..:).. A hlavne, tim, jak to pletes, umoznujes ostatnim malicko pomatenym a popletenym clenum oddilu.. aby se citili uplne normalne.. Vzdyt ani Leona..:):)..
MSF!

AprilRuns řekl(a)...

Leono, neprepinej a hlavne po nicem nepatrej...

Advid řekl(a)...

Sepsáno. Čekal jsem na fotky. :)

1bubobubo řekl(a)...

Leono, tvé počítání mě opravdu pobavilo:-D Samolepka by mohla fungovat, ale nastudování manuálu by asi mělo trvalejší přínos pro tvé běžecké počty :-))

Unknown řekl(a)...

12: Tys to špatně přečetl - já si to zkrátila, ne prodloužila :o))

April: že jo? Správná rada ;o)

Bubo, jak pravil klasik: Když selžou všechny možnosti, přečteme si manuál.. (na RS stále nelze odpovídat na vzkazy, je to nějaké zakleté...)