sobota 15. června 2013

Máma má mimi, Eda má bráchu

Je to tak - Eda má bráchu. Snad nemusím dlouze vysvětlovat, že Eda je můj garmin, se kterým léta běhám... Ale dobrá, tak pro osvěžení (především mé) paměti si to shrnu :-)

1 Nejdřív jsem běhala na lístky z keře. Protože jsem si nepamatovala, kolikáté kolečko oválu běžím, natrhala jsem si vždy cestou k němu deset lístků z nějakého keře. Pokaždé, když jsem míjela pískoviště, jeden jsem zahodila. 
2. Jenže byl podzim, listí došlo. Tu zimu nebylo moc sněhu, ale když napadl, udělala jsem si koule. A když jsem kolem nich běžela, nějakou jsem rozdupla.


3. Když nebyl sníh, nasbírala jsem si kamínky. To byl trénink nejtvrdší, protože už jsem běhala těch koleček třeba 40...


4. Jenže ovály mě po roce přestaly bavit. Vydala jsem se do světa. Bylo to období klikání do všech možných map.5. A je tu suunto T3. Výborná věc. Jenže... Jenže to už nastoupilo GPS, čili nějaký footpod byl out. Pro mě. Chtěla jsem něco lepčího.6. Jednou v autě mě napadlo, že ten Garmin když ukazuje tu rychlost auta a šipku, kudy jede, že by třeba mohl ukázat i mou rychlost... To byl opravdu velký myšlenkový obrat :oDDDD


6. Jenže běhejte s televizí... A tak jsem pátrala a vypátrala Edu. S Edou jsme toho zažili spoustu. Např. všechny tři maratony, noční běhy, cyklovýlety, túru do hor s horskou službou v patách, běhy v dešti, běhy v letní výhni, prohry i vítězství. Jediná (a zásadní) nevýhoda je jeho velikost, to, že neukazuje srdeční tep a to, že jsem ho nosila v ruce. 


7. A proč ten minulý čas? Protože mám nové mimi... Ještě nemá jméno, ještě s ním neumím ani moc zacházet, ale už na něj nedám dopustit


Někdo tvrdí, že běh se dá užít i bez sporttesterů a bez záznamů. Že abychom se osvobodili, máme všechny tyhle počítače zahodit a běhat jen tak, cestou necestou, bez pojmu o čase. A tak to zase ne. Mě to dělá radost. Miluji záznamy, miluju čísla, chci vidět, kde jsem běžela a jak rychle. Stejně jako auto má tachometr a další blikátka na palubní desce a také technickou knížku, tak my běžci máme hodinky a deníčky a grafy a tabulky. A tečka :o))

13 komentářů:

Advid řekl(a)...

Co "Růža"? :D

Mimochodem, dobře jsi zamaskovala šokující odhalení novým příspěvkem. :D

1bubobubo řekl(a)...

Krásná hračka - ta ti půjde k outfitu :-)

Unknown řekl(a)...

Advid: Růža je ta, tohle je ten. I když má na sobě růžovou a kytičky, pořád je to ten Garmin :o)
(ten článek fakt neměl něco maskovat, věř mi :o))

Bubo: viď? Nevím, že jsem si ho nepořídila už dávno :o)

Martina řekl(a)...

Je krasny! :)

Advid řekl(a)...

To je ten "Růža" od jména "Růžislav". :-D

12HonzaDe řekl(a)...

No ty uz urcite mas jmen v hlave hromadu..:)
Ale neda mi to ..
Co "garda".. "garant" ..."galejnik"..
on i "gabriel" ma neco do sebe..:)

Tak hlavne ho brzo pokrti.. Vis, ze na veci bez jmena neni zadny spoleh!

MSF! 12:)

Advid řekl(a)...

Mám to - "Godot". :-D :-D

Unknown řekl(a)...

No kluci nevím, nevím. Je to přeci mrňousek, nejmenší a nejmladší z těch všech, nemůže to mít žádné tvrdé jméno, to je jasný. Zatím to bude Garmínek ;o)

1bubobubo řekl(a)...

A co Leon? :-) Eda by měl bráchu bojovníka:-))

Renata řekl(a)...

No to je krásný zařízení. Co je to za edice? Proč já mám takovýho šediváka? :(
Tak ať ti dobře slouží, ať už se jmenuje jakkoli :)

Unknown řekl(a)...

Bubo: že by se jmenoval tak trochu jako já? Nó... :o))

Renča: Forerunner 110 Hr Premium, Pink. A ten hrudní pás, ten ale opravdu nemá chybu
http://www.pulsmetr.cz/19-68-large/hrudni-pas-garmin-premium.jpg

Renda řekl(a)...

Ty jsi normální technologickej geek. Od doby listové až po lety do vesmíru během několika málo let. Ani nechci domyslet co přijde příští rok :-)

Unknown řekl(a)...

Renda: ano, kde se to zastaví... :o))