pátek 11. září 2009

Pár hodin před výstřelem

Běžný závodník to určitě neprožívá - tu šílenou trému, napětí, pochyby, strach... Já ano. Bojím se a nevím čeho vlastně. Že to neuběhnu? Blbost. 5 km běhám běžně, vlastně na každém tréninku dám víc, často si u toho povídám s holkama nebo běžím do kopce. Tady bude pohodová rovinka, budu mlčet, takže co! Co? No, je to zase na veřejnosti, všude samé superženy, mladé, nadějné božské talenty a do toho já, starý Antitalent :o) Sára mi navíc jen tak mimochodem řekla, že když běžím rychle, tak vypadám vtipně, jako když někoho paroduju, a pak se mě nevinně zeptala, jestli jsem náhodou nepřibrala! Asi jí vyškrtnu ze závěti....

Dá se to samozřejmě řešit nepřihlášením se, ale to by zase nebylo ono. To mé normální Já se těší a chce se účastnit, tak aby se s tím introvertním a zakřiknutým nehádalo, občas mu nějakou ujetost dopřeji.

Ve čtvrtek jsme si s holkama šly pro batůžek a už to mi stačilo. Na Staroměstské se mi okamžitě vybavil březen. Ledová ruka mi sevřela žaludek, zamotala se mi hlava a ruce jsem měla jak led. Pak jsem vešla do stanu bez vzduchu, vyfasovala to šílené průhledné bílé triko, které ale určitě využiju pro běhání při měsíčku, pozdravila se s mým vodičem E+S, a jak cukrář se odporoučela dál od všeho, co připomínalo běh. Jsem trémista jak blázen. Já jsem blázen!!!!!!!!!!!!!!

Loni před tímto závodem jsem umyla všechna okna a také jsem se půl dne bavila tím, že jsem obrazila pár obchůdků, abych si koupila černou běžeckou podprsenku, kterou jsem tenkrát ani nesehnala. Co budu dělat letos? Umyji okna ;o)

Na běh sám mám připravenou skvělou písničku, tedy dvě, ale jen jednu jsem našla. Tahle mi v určitých pasážích připomíná moravskou lidovou, člověk má chuť si okamžitě zajuchat. "Tož na toto poběžíš jak cip!", říkal kamarád ;oDTakže: tfuj, tfuj, ať nám to běží!

P.S. Vůbec nejlepší na tom všem je, že já, vystresovaný jedinec, UKLIDŇUJI ty ještě vystresovanější jedince než jsem já, ty, kteří běží prvně, a kteří si moc nevěří. Tomu fakt říkám paradox.

11 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Ahoj, taky jsem totálně vystreslá! :-) Pro mě je to první závod s větším startovním polem. Bojím se, aby se něco nepokazilo a já neodpadla po prvním kiláku. Bojím se, že ve tmě neuvidím (mám slabé brýle), bojím se, že se špatně najím a dojde mi energie nebo se přejím a pozvracím se :-)))) Držím ti palce, aby si nervy zvládala. Nejsi v tom sama :-) Peggy

Unknown řekl(a)...

Ahoj Peggy, teď bych měla napsat: buď v klidu, o nic nejde, ale vím, že člověka to vůbec neuklidní, ba naopak. A tak si to prostě prožijeme se vším, co k tomu patří - s nervozitou před startem i štěstím v cíli. Škoda, že chceš zůstat anonymní, mohly jsme se před startem bát pospolu :o)

Anonymní řekl(a)...

Neboj, mě zaručeně poznáš. Budu ta, které se budou nervozitou nejvíc klepat kolena :-) Ale přiznávám, že ti závodím kamarádky. Určitě je lepší, na to nebýt úplně sama. Pokud tě tam někde potkám, přihlásím se :-) pa Peggy

Unknown řekl(a)...

Vyklepaných nás tam bude spousta, takže mě nejspíš poznáš Ty podle Sáry, která bude mít tričko z Běhu žen ve Frankfurtu. Přidej se k nám, alespoň před startem přijdeme na jiné myšlenky ;o) Kolem šesté, půl sedmé, se tam už budeme vyskytovat.

Dohny řekl(a)...

Dámy přeji vám, ať si to ve zdraví užijete a na konci závodu si řeknete jak to bylo fajn si zaběhat.
Moje holky (krásnější a mladší :-( část mého virtuálního týmu) poběží s vámi, takže budu mohutně všem fandit a povzbuzovat.
Sportu zdar a běhu zvláště!!

Unknown řekl(a)...

Dohny, hodně štěstí!

Unknown řekl(a)...

Ještě se musím se pochlubit: při dnešním tréninku rovinek jsem běžela rychlostí 21,4 km/h! Prosím aplaus :o))

Anonymní řekl(a)...

Tak to je super výkon! To já jedu tak na rotopedu :-)
Zítra se neboj, teplo mít nebudeš a každé místo je hezké! Předpokládám, že s Tebou půjde celá rodina, včetně malého syna. Ten bude Tvou odměnou, až uvidíš jeho rozzářené oči -maminka doběhla :-)
Dobrou, klidnou a bezesnou noc.
Jana

Unknown řekl(a)...

Jano přesně - nebude teplo! Krása. Trochu jsem se ponořila do svého nitra a zjistila jsem, že nejvíc se bojím toho, abych to nezaběhla hůř jak loni. Víš, že by se neprojevila ta roční práce, pot a dřina co mám za sebou. To by mě hodně zklamalo. Uvidím...

No a Martínek je nemocný (po 10ti dnech ve školce!!!!! :o(, takže bude držet palce z postýlky)

Anonymní řekl(a)...

Přeju mu brzké uzdravení!!
Jana

Anonymní řekl(a)...

Ahoj, já jsem v pátek zapomněla "poplivat Tě" tfuj, tfuj... ale určitě jsi to zvládla a zítra si tady přečtu moc zajímavý komentář. Tak snad jsi tentokrát spokojená. Eva