pondělí 17. srpna 2009

Meldung z dovolené

Má dovolená se přehoupla přes půlku. Už jen čtyři pracovní dny a budu jen s nostalgií vzpomínat, jak jsem relaxovala. Relaxovala? Jak se to vezme a co kdo považuje za relax. Pro mě je relax, čili odpočinek, pohyb v jakékoliv formě. A tak každý den beru kolo a jedu se projet krajinou, někdy uháním jak o život, jindy se kochám, ale především: NEZASTAVUJEME..... jak se praví v jedné letní komedii.

Letošní dovolená je kromě jiného ve znamení dvou projektů, které započaly před tím, než jsem začala dovolenkovat. Oba dva projekty byly vyhlášeny v jeden den a já ten den měla v horoskopu, že mám do nových projektů vstupovat bez obav. Tož tomu říkám výzva, že? :o)

Ten první projekt se týká běhu. Většina běžců ho určitě zachytila - jednalo se o výzvu na idnes: Zaběhněte si maraton v Chicagu, či tak nějak. Mě výzvu posla kámoška Mirka s tím, že doufá, že se přihlásím. Většina lidí z mého okolí doufala, že to neudělám. Chvilku se mi hlavou honily obrazy z mých dvou 1/2M, kdy jsem fakt nemohla a nechtěla a tak dále, taky jsem si vzpomněla na maratonce z pražského PIMu, kteří nemohli a nechtěli a tak podobně, pak jsem vybrala své dvě fotky, jednu kde celá v oblečení NIKE (NIKE je hlavní sponzorem tak ať si mě líp všimne :o)) vyrážím z tunelu na trasu 10 km, a druhou z výletu do Beskyd, před tím, než jsem zmokla, připsala pár řádků a klik - byla jsem ve hře. Nic horšího než že ve hře zůstanu se mi stát nemohlo, ale to se naštěstí nestalo. Fakt nevím, co bych si počala, kdyby na mě náhodou volba padla. To bych si snad musela zlomit nohu, či se nechat nakazit nějakou zákeřnou a děsně nakažlivou nemocí. A nebo běhat a běhat a běhat.... Vítězce blahopřeji, ať se jí daří příprava a ať si z té dálky přiveze co nejvíce dojmů.

Druhý projekt se týká psaní. Napište román s Michalem Viewegem, vyhlásilo opět idnes. Asi to také hodně lidí zachytilo, tedy určitě víc jak maraton, protože zatímco na maraton se přihlásilo 300 lidí, na román jich reagovalo asi 900. A já opět mezi nimi. První kapitolu napsal sám autor, my měli navázat, jeden z nás měl vyhrát a třicet dalších nej mělo být vypíchnuto. Nebo tak nějak... No co budu popisovat, když na idnes se to dá všechno přečíst. Napsala jsem tedy svou kapitolu a čekala do dnešního rána, jak to dopadne. Mé zklamání na tím, co se se soutěží stalo, nebrala konce. Dle diskuze lze soudit, že to nebylo hnusné procitnutí jen pro mě. No nedivme se. Když vezmu, že se 900 lidí těší a doufá, že se mezi těmi 30+1 řízením osudu objeví a pak zjistí, že nic z toho neplatí, že je nakonec všechno jinak, že pan MV to nakonec pojal po svém, z toho se člověk těžko probírá. Ruku na srdce - bylo tam hodně dobrých příspěvků, bylo tam hodně daleko lepších příspěvků, než byl ten můj, ale MOC jsem si PŘÁLA i jen pokračovat, zkoušet to dál a dál. Ale ne za těchto podmínek. Škoda, škoda, byl to super nápad.

Ještě že mám své kolo, to mě nikdy nezklame. Zde důkaz místo slibů, že nelenímZa zmínku stojí především nedělní výjezd, peklo na zemi, čili 32 stupňů, já mezi poli bez kouska stínu a ač vybavena mapou, totálně jsem se ztratila. Místo plánovaných 40ti km jsem ujela 81... :oD

Kromě kola jsme si udělali výlet do Českého ráje, do okolí Malé skály, krásná procházka Zlatou trasou, která je úplně nej pro malé děti, protože na cca 8 km se dosyta vyblbnou na všech možných kamenech a skalách (třeba skalní bludiště bylo super) a nemají moc času fňukat, že už nemůžou a taky tak často nekladou otázku: Už tam budem? Dále jsme měli cyklo-výlet s přáteli, výjezd vskutku poklidný, žádné polykání kilometrů, prostě projížďka po břehu Labe, grilování a povídání. Také jsem 2x vyběhla (a málem zdechla), jednou jsem si namočila palečky v Jizeře, která konečně přestala být po všech těch záplavách zakalená, o to víc je ale ledová, na zahradě se plácám v bazénu, no a to jsou myslím, všechny mé sportovní aktivity. Mám samozřejmě i další jiné aktivity, ale zdaleka ne tak zajímavé.

A protože už nejsem tak úplně nejmladší ozývají se klouby, především kolena a hlasitě protestují, a tak jsem zašla do Lekárny a zakoupila mastičku. Neměli mou oblíbenou Koňskou mast, čímž se mi do ruky dostal ryze český výrobek, který je - troufám si říct, ještě lepší: REFIT ICE GEL . Fakt studí a pomáhá.

Tak jo, jdu ještě "relaxovat"

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

ahoj ženská, moc ráda čtu tvůj blog a - jak jsem z jedné tvé poznámky o nové hračce trošku neskromně usoudila - funguje to i opačně:-). Dá se ti někam napsat? (myšleno jinak, než jen do komentáře k článku) Díky, přeju krásný víkend a držím palce do všech tvých aktivit, Dana (dana@bezeckaskola.cz)